בריאות דיגיטלית2022-02-02T05:17:12+00:00

בשנים הקרובות, תחום הבריאות הדיגיטלית צפוי לשבור שיאים חסרי תקדים בכל העולם. אנו עדים למגמה גוברת של אימוץ טכנולוגיות בתחום הבריאות על ידי רופאים ומטופלים כאחד. ההתפתחות הטכנולוגית ועידן המידע בו אנו חיים, מגבירים את זמינותן של תוכנות ואפליקציות סלולריות, אשר מלבד היכולת לסייע למטופל בזמן אמיתי, גם תקלנה על הרופאים המטפלים ואנשי המקצוע לאסוף ולנתח נתונים, להנגיש מידע על מטופלים ולאבחן מחלות.

מדינת ישראל נחשבת כמובילה עולמית בתחום הבריאות הדיגיטלית, הודות לשילוב מנצח בין תעשיות הפארמה, המכשור הרפואי והתוכנה המקומיות, על כך ועוד נפרט בהרחבה במאמר המקיף שלפניכם

bio chem services and support

חברת ביו-כם מספקת שירותי ייעוץ בתחומים שונים לחברות מתעשיות הפארמה, המדיקל, המזון, בריאות דיגיטלית ותוספי התזונה והקוסמטיקה.

אנו מייעצים ומלווים את לקוחותינו החל משלב מחקר ופיתוח המוצר, בחירת הטכנולוגיה המתאימה ביותר, בניית תיקי המוצר והתיקים הטכניים, בניית מערכת האיכות, הדרכות והסמכות עובדים, הגשה לרשויות הבריאות ורישום המוצרים, ולידציה ווריפיקציה, התאמת החברה לדרישות והנחיות GxP ואיכות בינלאומיות, פתרון בעיות טכנולוגיות ותהליכיות בייצור, ביצוע ניתוח והערכת סיכונים, ניהול פרויקטים ועוד.

אנו רואים חשיבות רבה במתן מענה מקצועי, Cost effective ויעיל ללקוחותינו וללא פשרות בנושאי האיכות.

ליצירת קשר טלפוני ותיאום פגישת ייעוץ לחצו כאן

להשארת מייל השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם תוך יום עסקים

  לפרטים נוספים


  For further details


  מאמר מורחב בנושאי תחום בריאות דיגיטלית

  תחום הבריאות הדיגיטלית הוא אחד המלהיבים והמבטיחים מבין תעשיות הביו-מד השונות. תחום זה קבל תנופה אדירה בעשור האחרון ובפרט במגיפת ה- Covid19 שפרצה בשנת 2020 אשר הצריכה טיפול וניטור חולים באופן שאינו פרונטלי ובמינימום מגע.

  למה יש צורך בבריאות דיגיטלית?

  הצורך ההולך וגובר לשיפור יעילות העבודה בבתי חולים ובמרכזי בריאות אחרים, תוך מזעור טעויות האנוש הפוגעות ומסכנות את חייהם של מטופלים, והרצון להנגיש שירותי רפואה זמינים ובעלויות נמוכות לכלל האוכלוסיה, מגבירה את הביקוש לשירותי בריאות דיגיטליים.

  הגידול הדמוגרפי, העלייה בתוחלת החיים וריבוי המחלות הכרוניות, הגברת הלחץ מצד הממשלות להפחית את עלויות הטיפול באוכלוסיית החולים, ומן הצד השני הגברת הביקוש של המטופלים לטיפול רפואי איכותי וטוב יותר, מובילות לנסיקה בתחום המוצרים והשירותים של הבריאות הדיגיטלית.

  בנוסף, הגברת הלחץ מצד הממשלות להפחית את עלויות הטיפול באוכלוסיית החולים, כמו גם הגברת הביקוש לטיפול רפואי טוב יותר, מביאה לעלייה בביקוש למערכת רשומות בריאות אלקטרונית (EHR) וכיום, חברות רבות מתחום ה-E-Health עוסקות בפיתוח, הטמעה ושימוש במערכות דיגיטליות, הכוללות בין היתר שימוש בפלטפורמות סלולריות, שירותי ענן ו-Big Data.

  תחום הבריאות הדיגיטלית הנו תחום רחב ומגוון מאוד, אשר מתפרש על מס' תחומים כגון רפואה טלפונית, רפואה אישית, רפואה דיגיטלית, ניטור מדדים אישיים ע"י המטופל (מכשור לביש וכו.), אפליקציות סלולריות לאבחון, ניטור וטיפול במצבים רפואיים, ניתוח נתוני Big data, ניסויים קליניים וכיו"ב.

  היתרונות של הבריאות הדיגיטלית

  שוק הבריאות הדיגיטלי העולמי צפוי לשבור שיאים בשנים הקרובות. אנו עדים למגמה גוברת באימוץ טכנולוגיות בתחום הבריאות על ידי רופאים, מטופלים, חולים ואנשים בריאים כאחד.

  ההתפתחות הטכנולוגית ועידן המידע בו אנו חיים מגבירים את זמינותן של תוכנות ואפליקציות סלולריות, אשר מלבד היכולת להקל על המטופל, לזרז ולהנגיש לו את הטיפול המותאם ביותר עבורו, גם תקלנה על הרופאים וצוותי הרפואה לאסוף ולנתח נתונים על מטופלים ולאבחן מחלות, וכל זאת בזמן אמיתי.

  ניתוח מעמיק ומערכתי של נתונים על בריאות, מדדים רפואיים, גנומיים, דמוגרפיים ואורח חיים, צפוי להוביל לתובנות שיסייעו לכלל האנושות. סיוע מסוג זה יכול בין היתר:

  • לאפשר גילוי תרופות המותאמות לצרכים האישיים של כל מטופל
  • לשפר את איכות החיים
  • להוביל לפיתוח טיפולים מצילי ומאריכי חיי
  • לאפשר גילוי מוקדם של התפתחות מחלות

  כיום מסתמך הרופא המטפל בעיקר על ידיעותיו וניסיונו האישי בקבלת החלטות רפואיות. לרוב ניתן טיפול רפואי סטנדרטי, זאת מבלי להתייחס למאפיינים האישיים הספציפיים למטופל, אשר הם למעשה אלה שקובעים את הצלחת הטיפול.

  השימוש במערכות דיגיטליות חכמות מאפשר לרופא המטפל להיעזר בידע וניסיון שהצטבר בעולם לאורך שנים על סמך תוצאות טיפול במספר עצום של מטופלים וגם בניסויים קליניים מסוגים שונים, ועל קבוצות אוכלוסייה בעלות מאפיינים מסויימים, ככלי עזר לקבלת החלטות ולהתאמת טיפול טוב יותר לצרכי המטופל.

  כיצד משבר הקורונה תרם להאצה בהתפתחות התחום?

  משבר הקורונה אשר פקד אותנו בשנת 2020,תרם גם הוא רבות למערכת הבריאות הדיגיטלית, הן בישראל והן בכל העולם.

  הנגיף הדגיש (בפעם המי יודע כמה) המצוקה המתמשכת במיטות האשפוז בבתי החולים, ואת החוסר בצוותים רפואיים. כמו כן, החשש של צוותי רפואה ומטופלים להדבק עקב הצפיפות הקיימת בבתי החולים העלה את הצורך בריחוק חברתי ובטיפול רפואי מרחוק באמצעים דיגיטליים.

  כמו כן, הנורמה החדשה לשימוש במערכות כגון Zoom ו- Google Meet למפגשים עסקיים ולימודים וירטואליים במהלך משבר הקורונה, תרמו גם הם להעלאת הצורך והיכולת לקיום מפגשים וירטואליים בין רופא למטופל, ללא צורך בהגעה פיזית.

  כיום קופות חולים רבות, מאפשרות לציבור המבוטחים להצטייד במכשור רפואי מתוחכם אשר יודע לבדוק ולנטר מצבים רפואיים שונים ומדדים גופניים בבית ולשדרם ישירות לרופא, כך שהרופא יכול לבצע אבחון מרחוק ולהמליץ למטופל על הטיפול המתאים, וכל זאת מבלי להפגש כלל.

  המפגשים הווירטואליים עם רופאים וצוותי רפואה, יחד עם האפשרות של חיבור רציף לרשת האינטרנט דרך טלפונים ומחשבים ניידים, הגבירה את הזמינות והדרישה לשירותים דיגיטליים בכל שכבות האוכלוסייה.

  כל אלו תרמו להאצת הקצב של פיתוח ואימוץ טכנולוגיות של בריאות דיגיטלית אל תוך מערכות הבריאות המסורתיות.

  היקף תחום הבריאות הדיגיטלית בעולם

  על פי מחקר של חברת מקינזי (תאגיד ייעוץ אסטרטגי בינלאומי) שנערך לאחרונה, תחום הבריאות הדיגיטלית גדל פי-38 (!) לעומת היקפו לפני פרוץ מגיפת הקורונה בשנת 2020. פוטנציאל השוק בארה"ב לבדה עומד כיום על כרבע טריליון דולר. מדובר ללא ספק במספרים מרשימים לתעשייה "צעירה" כל כך.

  בריאות דיגיטלית - Bio Chem

  מקור: ניתוח TASC על בסיס נתוני Central Nation Startup

  תחום הבריאות הדיגיטלית כולל מגוון רחב של מוצרים ומודלים עסקיים מגוונים.

  קיים מכנה משותף נרחב לחברות רבות הפעילות בתחום ה- E-Health והוא העיסוק בניתוח נתוני עתק Data Big ומספר רב של חברות בתחום הבריאות הדיגיטלית, מפתחות את מוצרי ה- E-Health שלהן בעזרת Data Analytics.

  אילו שירותים מציעה הבריאות הדיגיטלית?

  תחום הבריאות הדיגיטלית הנו תחום רחב ומגוון מאוד, אשר כולל שירותים חדשניים רבים כגון: 

  • רפואה טלפונית
  • רפואה אישית
  • רפואה דיגיטלית
  • ניטור מדדים אישיים ע"י המטופל (מכשור לביש וכו'.)
  • אפליקציות סלולריות לאבחון, ניטור וטיפול במצבים רפואיים
  • אבחון מחלות
  • רפואה מונעת
  • ניתוח נתוני Big Data
  • מערכות בינה מלאכותית ולמידת מכונה
  • מערכות לניהול רשומות בריאות אלקטרוניות

  דוגמאות לשירותי בריאות דיגיטלית

  ישנם סוגים שונים של שירותי בריאות דיגיטליים המוצרים למטופלים ולקהל הרחב, לדוגמא:

  שם השירות מה השירות מספק דוגמאות
  אפליקציות לאבחון אבחון וניטור מדדים גופניים
  • שעון יד המנטר את מדדי הגוף לצורך העלאת איכות החיים
  •  סמארטפון כמכשיר לניטור מרחוק של תוך שימוש במיקרופון, מדי תאוצה, חיישני תזוזה ותגובתיות הנמדדת במסך המגע
  • מכשור א.ק.ג המחובר לאפליקציית סמארטפון יעודית
  • אפליקציה סלולרית לאבחון ADHD
  מערכות בינה מלאכותית אלגוריתמים שמנתחים כמויות מידע רפואי אדירות ומבצעים למידת מכונה המאפשרת לפתח יכולת אבחון וטיפול במצבים רפואיים במהירות שיא, כמעט ללא טעויות ובאחוזי הצלחה גבוהים יותר בהשוואה לרופא הממוצע   
  • תוכנה רפואית לבחירת עוברים להפרייה
  • תוכנה רפואית להתאמת טיפול רפואי בהתאם לגנטיקה הספציפית של המטופל
  • תוכנה לפענוח תוצאות בדיקות CT ואולטראסאונד
  טלהמדיסין תקשורת מבוססת טלפוניה מרחוק, המחברת את המטופל עם צוותי הרפואה, כאשר המטופל מצוי בביתו ומאפשרת ניתוח נתונים וטיפול מרחוק
  • ממשק צ׳אט-בוט לתשאול וירטואלי המחליף את תשאול הרופא
  •  ביצוע אנמנזה איכותית המבוססת על מיפוי מקיף של ידע רפואי בתחומי הרפואה הפנימית, והקטנת הסיכון להחמצת ממצאים חשובים
  • תהליך טיפול שיקומי מהבית באמצעות מכשירים שונים ומעקב מרחוק של המטפל אחר ביצועיהם
  • אבחון מצבים רפואיים ומחלות תוך שימוש בציוד קצה המחובר לטלפון
  • שליחת נתונים בזמן אמת והזעקת שירותי חירום ורופאים במצבי מצוקה
  רשומות רפואיות מערכות לניהול נתוני מטופלים המכילות מידע יקר ערך השווה כסף רב לחברות ומשקיעים מתחומי הפארמה והמדיקל
  • תוכנה יעודית לניתוח תיקים רפואיים בבתי חולים
  • שירותי אגירת מידע רפואי
  • תיקים רפואיים דיגיטליים
  • תוכנות לפענוח נתונים רפואיים

  תחום הבריאות הדיגיטלית בישראל

  מדינת ישראל ממוקדת חדשנות ונחשבת "אומת הסטארט-אפ" והיא מאופיינת בפתיחות לאימוץ מוקדם של פתרונות חדשניים.
  מדינת ישראל נחשבת כמובילה עולמית בתחום הבריאות הדיגיטלית, וזאת הודות לשילוב מנצח בין תעשיות הפארמה, המכשור הרפואי והתוכנה המקומיות.

  כמו כן, מדינת ישראל ידועה בהון אנושי מוביל בתחומי הטכנולוגיה והרפואה וברמת מחקר אקדמי גבוהה בתחומי מדעי המחשב, בינה מלאכותית, ביו-אינפורמטיקה, רפואה, מדעי החיים והמדעים המדויקים.

  לסיכום

  היקף המידע הרפואי הממוחשב בישראל נחשב יוצא דופן בהשוואה למדינות אחרות, וקיימת מערכת בריאות מתקדמת וממוקדת טיפול בקהילה. כל אלה שמים את ישראל על המפה העולמית בתחומי החדשנות והטכנולוגיה של עולם הבריאות הדיגיטלית של העתיד.

  בנושאי ייעוץ בתחומי בריאות דיגיטלית – אל תהססו ליצור עמנו קשר

  תנו למומחים של ביו כם לעבוד בשבילכם 072-233-7710

  שאלות ותשובות – בריאות דיגיטלית

  מה זה בריאות דיגיטלית?2020-07-13T08:41:16+00:00

  תחום הבריאות הדיגיטלית הנו תחום טכנולוגי חדשני המחבר בין בין עולם ההייטק לעולם הבריאות. Digital Health  נקרא גם Digital Technology ו/או E-Health  ו/או Health-Tech. תחום הבריאות הדיגיטלית  עושה שימוש בטכנולוגיה, מידע ותקשורת (ICT) לטובת בריאות הציבור.

  מה זה אמ"ר?2020-07-13T09:03:55+00:00

  אמ"ר הנם ראשי התיבות של אביזרים ומכשירים רפואיים. אמ"ר הנו כל מכשיר, מוצר, מנגנון, מכונה, שתל,מערכת, תוכנה רפואית, אפליקציה סלולרית רפואית, חומר או אביזר המשמש לאבחון, טיפול, גילוי, ומניעה של מחלות או מצבים רפואיים. נהוג לסווג אמ"ר לקטגוריות class I, class IIa, class IIb, class III זאת על סמך רמת סיכון למשתמש הסופי במוצר (כאשר class I-היא דרגת הסיכון הנמוכה ביותר). בהתאם לקלסיפיקציה של האמ"ר, יקבע המסלול הרגולטורי הרלוונטי על מנת לבצע רישום של האמ"ר בשוק היעד.

  מה זה ISO 134852020-03-08T11:44:07+00:00

  תקן אשר מהדורתו האחרונה פורסמה בשנת 2016, הנו תקן בינלאומי בתחומי הציוד והמכשור הרפואי. תקן  ISO 13485 כולל את הדרישות ממערכת ניהול האיכות אצל יצרנים ומפיצים של מכשור רפואי וציוד רפואי וכולל אף דרישות לתיעוד,  לניהול סיכונים, בקרות שינוי, ולידציה חריגות וכיו"ב,  על מנת לוודא כי מכשור ואבזור רפואי אשר מגיע לדווקים יהיה בטוח לשימוש, איכותי ויעמוד בדרישות הרגולציה המתאימות, זאת לפי הקלסיפיקציה ורמת הסיכון של האמ"ר.. תקן ה- ISO 13485 רלוונטי לחברות ציוד ומכשור רפואי, כולל תוכנות, אפליקציות סלולריות ומוצרי בריאות דיגיטליים.

  מה זה HIPAA?2020-03-08T11:55:21+00:00

  ה- HIPAA הנם ראשי התיבות של Health Insurance Portability and Accountability Act. ה-HIPAAמגדיר הדרישות להגנה על נתונים רגישים ומידע על מטופלים. תקנות ה- HIPAA פורסמו בשנת 1996 והן חלות על חברות מתחום המדיקל והבריאות הדיגיטלית העוסקות במידע רפואי ו/או בריאותי של מטופלים. על חברות מסוג זה, מוטלת החובה להגן על מידע רפואי/בריאותי ואף לנקוט אמצעי אבטחה פיזיים, טכנולוגיים ורשתיים ובנוסף לנטר ולעקוב אחר הנתונים על מנת להבטיח שמידע זה לא יזלוג וישמר בשלמותו וברמת אמינות גבוהה.

  לקוחות מהתעשייה ממליצים

  בריאות דיגיטלית - Bio Chem

  "נהניתי לעבוד עם ערן יונה ו-Bio-Chem. הם ביצעו עבודה מקצועית מצוינת, תוך עמידה בתוכניות הניסויים שהוגדרו בתחילת הפרויקטים השונים, הגישו את תוצרי הפרויקטים בזמן, במס' רב של פרויקטי הנדסת תהליכי יצור וולידציות"

  דר שמעון אמסלם, Chief Scientific Officer at Space Pharma SA
  בריאות דיגיטלית - Bio Chem

  "לערן יונה ו-Bio-Chem שנות ניסיון רבות בתעשיית הפארמה, החל משלבי התכנון, בניית מתקני יצור, ולידציה וייצור לפי סטנדרט ה- GMP. בכל עבודתנו מול Bio-Chem, המטרות הושגו והייתי מאוד מרוצה מההמלצות והעצות המעשיות. ערן סייע לחברות שאותן ניהלתי להתגבר על אתגרי הייצור והרגולציה"

  דר אדריאן הראל, CEO at Medicortex Finland Oy
  בריאות דיגיטלית - Bio Chem

  "שמחתי לעבוד עם ערן וצוות Bio-Chem. הם אמינים ומאוד מקצועיים בתחומי הפארמה והמדיקל. הם מספקים את כל שרותי הולידציה תחת קורת גג אחת, דבר אשר מפשט את ההתמודדות עם התהליך הרגולטורי. עם שנות הניסיון הרבות של ערן, התרשמתי כי יש לו את היכולת לייעץ כמעט בכל נושא בתחומי הביוטק, הפרמצבטיקה והמכשור הרפואי"

  סטיבן שטנשטיין, QA/RA at AB Dental

  "מפעל פניציה מפעלי זכוכית ירוחם עובד מול חברת Bio Chem בנושא של שיפור תהליכי איכות המוצרים המסופקים ללקוחות החברה. במסגרת העבודה חברת Bio Chem ערכה מחקר מקיף על תהליכי היצור והאחסון לאורך שרשרת האספקה במפעל. אני ממליץ בחום על חברת Bio Chem בדגש על רמות השרות, האמינות והמקצועיות בעבודתם."

  דוד אנוליק, מנהל הבטחת איכות, פניציה

  תחומי הייעוץ שלנו

  בריאות דיגיטלית - Bio Chem
  בריאות דיגיטלית - Bio Chem
  בריאות דיגיטלית - Bio Chem
  בריאות דיגיטלית - Bio Chem
  בריאות דיגיטלית - Bio Chem
  בריאות דיגיטלית - Bio Chem

   לפרטים נוספים


   For further details


   מאמרים בתחום הבריאות הדיגיטלית לשימושכם

   בדיקות QA והבטחת איכות לתוכנה

   By |ינואר 3rd, 2022|Categories: Articles, Digital Health, Medical Device|

   בשנים האחרונות אנו נתקלים ביותר ויותר תוכנות רפואיות ואפליקציות מתחומי ה- E-health והבריאות הדיגיטלית אשר חלקן פשוטות ומיועדות יותר קרא עוד >>>

   בדיקות חדירות לתוכנה רפואית

   By |אוקטובר 5th, 2020|Categories: Articles, Digital Health|

   מהי בדיקת חדירות לתוכנה רפואית? ביצוע בדיקות חדירות לתכנה רפואית, או כפי שקרוי “Pen test” הנו שימוש במגוון טכניקות קרא עוד >>>

   שימוש באפליקציות סלולריות בתחום הבריאות הדיגיטלית

   By |אוגוסט 10th, 2020|Categories: Articles, Digital Health|

   תוכנת סלולריות כמכשור רפואי SAMD תחום הסלולר עבר שינוים מפליגים בעשור האחרון. המעבר מטלפונים סלולריים פשוטים יחסית, למכשירים חכמים, קרא עוד >>>

   חוק הגנת הפרטיות ואבטחת מידע רפואי

   By |יולי 22nd, 2020|Categories: Articles, Digital Health|

   מהי אבטחת מידע רפואי? אבטחת מידע רפואי, עוסקת בהגנה על חיסיון המידע, אמינותו ושלמותו במטרה לנקוט בפעולות המתאימות וכך קרא עוד >>>

   בריאות דיגיטלית בבתי חולים

   By |יוני 28th, 2020|Categories: Articles, Digital Health|

   מהי אינפורמטיקה רפואית? אינפורמטיקה רפואית הנה תחום אינטר-דיציפלינרי החוקר שימוש במידע וידע ביו-רפואי באופן אפקטיבי בכדי לבצע בירור מדעי קרא עוד >>>

   הצטרפו לרשימת התפוצה

    כותרת