תוספי התזונה והקוסמטיקה2021-07-24T21:31:19+00:00

על תעשיית תוספי התזונה והקוסמטיקה

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה המאופיינת בכך שיותר ויותר אנשים מנסים לשמור על מצב בריאותי טוב, ואף להראות צעירים לגילם, במיוחד לאור מגמת התבגרות האוכלוסיה והעלייה בתוחלת ורמת החיים.יותר ויותר אנשים מחפשים ריפוי, הקלה ומניעה הן במוצרים אותם הם רוכשים והן בבחירה לחיות אורח חיים פעיל ובריא. כמובן שלסל מוצרים זה, יש לצרף את מוצרי הקוסמטיקה והתמרוקים אשר מאפשרים לצרכנים להראות טוב יותר ולשמר את המראה החיצוני שלהם בשלבי ההתבגרות לאורך השנים.

בעשור האחרון נרשמה עלייה חדה במכירות של ויטמינים, מינרלים, תוספי תזונה, קוסמטיקה וצמחי מרפא וחברות חדשות רבות נכנסו לתעשייה, בעקר בעקבות חסמי הכניסה הנמוכים ביחס לאלו הנהוגים בתעשיית התרופות והיכולת למכור מוצרים במחירים גבוהים וללא צורך בהוכחה קלינית.
המגמה של מעבר מריפוי מחלות למניעה או טיפול מונע, תמך בצמיחה של תעשיית תוספי התזונה. הרצון להראות ולהרגיש "צעיר לנצח" תמך בקצבי צמיחה גבוהים של תחום הקוסמטיקה הרפואית ותחום האסטטיקה הרפואית. בנוסף, הטרנד של שימוש במוצרים טבעיים ולעיצים העדפתם על פני מוצרים תרופתיים סינתתיים, גם הוא, מקדם את תעשיית תוספי התזונה בעשור האחרון.
בעבר, חולים היו מקבלים את התשובות והטיפול הראשוני אך ורק מרופאים. הימים הללו חלפו. הצרכנים מסתמכים יותר ויותר על מאגרי מידע ועל רשת האינטרנט לאבחון עצמי ולזיהוי צרכים בריאותיים ממוקדים. מגמה זו היטיבה עם יצרני הויטמינים, התמרוקים ותוספי התזונה ואפשרה לצרכנים להיות יותר פרו-אקטיביים בנושא, תוך כדי מציאת פתרונות מותאמים אישית.
חשוב לציין כי תחומי תוספי התזונה והתמרוקים אינם מאופיינים במוצרים אשר יעילותם הקלינית הוכחה וכמו כן זוהי תעשייה המאופיינת ברמת רגולציה שאינה גבוהה, וישנו חשש אמיתי להמצאותם של מוצרים לא בטוחים או יעילים בשווקים.

שירותי היעוץ שלנו בתחומי תוספי התזונה והקוסמטיקה

מה אומרים הלקוחות שלנו?

"ערן יונה וצוות Bio-Chem סיפקו יעוץ ממוקד לחברת Sigma Aldrich בנושאי GMP וולידציה לקראת בדיקה של ה- FDA. החברה הייתה מקצועית ושירותית לאורך כל הדרך והתיעוד שסופק היה מפורט ומדויק, מה שאיפשר לנו להשלים את הפרויקט בזמן ובהצלחה."

ענבר קפרי בר-אל, Sigma Aldrich

"חברת Bio-Chem מייעצת לחברתנו מזה מספר שנים בנושאי GMP, ביקורת איכות, QC וולידציה. הפרויקטים אותם ביצעו צוות חברת Bio-Chem תמכו בפעילות השוטפת ,תוך עמידה ביעדים רגולטוריים וגם ליוו אותנו להסמכת המפעל לייצור וייצוא מוצרי קוסמטיקה לשוק ב- US . בעבודתה הוכיחה Bio-Chem רמה מקצועית גבוהה, אמינות ועמידה בלוחות זמנים מאתגרים”

אליס כהן, מנהלת ביקורות איכות

מאמרים בתחומי תוספי התזונה והקוסמטיקה

ולידציה לאוטוקלב ולתהליכי סטריליזציה בקיטור

תהליכי סטריליזציה בקיטור (Steam sterilization) הינם תהליכים נפוצים בתעשייה הביופארמצבטית והמכשור הרפואי.  הצורך בביצוע ולידציה לתהליכי סטריליזציה ידוע בחשיבותו [...]

מוצרים אספטיים וסטריליים בתעשיה הביו-פארמצבטית

מוצר סטרילי הנו מוצר הנקי ממיקרואורגניזמים חיים ולרוב יעבור תהליך עיקור באריזתו הסופי (עיקור בחום, קיטור, קרינת גמא, אתילן [...]

מהי ביקורת GMP וכיצד ניתן להתכונן אליה?

מה זה GMP? GMP הנו ראשי התיבות של המונח “Good Manufacturing Practice” אשר בשפה העברית קרוי "תנאי יצור נאותים". [...]

חדרים נקיים בתחומי הפארמה והמדיקל

מה זה חדר נקי? חדר נקי הנו חדר שפועל בתנאים מבוקרים אשר משמש להכנה, ייצור, מילוי והרכבה של מוצרים תרופתיים [...]

מה זה ולידציה? ואלו סוגי ולידציה קיימים? המדריך המלא

מה זה ולידציה ולידציה או בשמה הלועזי Validation (או יש שיכתבו אותה "ואלידציה") הינה תהליך בדיקה מוסדר ומתועד הנפוץ בתעשיות [...]

תכנון מתקני ייצור ומעבדות בתחומי הפארמה והמדיקל

כאשר מדברים על פרויקטים לתכנון מתקני ייצור ומעבדות בתחומי הפארמה והמדיקל, כגון מתקנים לייצור תרופות והרכבת מכשור רפואי (אמ"ר) [...]

הצטרפו לרשימת התפוצה

    צור קשר